bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 października 2017
  • 21 października 2017
  • wyświetleń: 3936

[ZDJĘCIA] Bielsko-Biała stolicą polskiego karate - Polish Open 2017

Już po raz 11. Bielsko-Biała stało się stolicą polskiego karate! W dniach od 13 do 15 października w Hali pod Dębowcem odbył się największy i najbardziej prestiżowy międzynarodowy turniej karate olimpijskiego w Polsce - Polish Open - Grand Prix Bielska-Białej.

Polish Open Bielsko-Biała 2017 - 13-15.10.2017 · fot.


Na ośmiu tatami mogliśmy obserwować walki aż 1326 zawodników, reprezentujących 160 klubów z 29 krajów. Najliczniejszą reprezentację poza białoczerwonymi wystawiła Dania, Białoruś, Słowacja, Łotwa, Ukraina, Norwegia i Anglia. Sędzią głównym zawodów był Robert Hamara - Sekretarz Komisji Sędziowskiej WKF oraz Jarosław Lewandowski - Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Polskiego Związku Karate.

Z roku na rok wzrasta prestiż bielskich zawodów, czego potwierdzeniem była obecność Prezesa Światowej Federacji Karate Antonio Espinosa, który wraz z Prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem dokonał uroczystego otwarcia zawodów. W swoim wystąpieniu Antonio Espinos wyraźnie zaznaczył, że bez ogromnej pomocy, jaką Klub Atemi otrzymuje z gminy Bielsko-Biała oraz bezinteresownej pracy wielu wolontariuszy, organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Podziękował również Prezesowi KSA Atemi Pawłowi Połtorzeckiemu za to, że jego działania odzwierciedlają zasady i wartości jakimi kieruje się World Karate Federation, dążąc do stworzenia zjednoczonej dyscypliny karate na Świecie.

Polish Open Bielsko-Biała 2017 - 13-15.10.2017 · fot.


W piątek od 15.00 rozpoczęła się rywalizacja w bardzo mocno obsadzonych konkurencjach kata. Z bielskiego Atemi najbliżej złotego medalu była Anna Kowalska w kata juniorek, która przegrała w finale wynikiem 2:3 z reprezentantką Słowacji Nikolą Jakubechovą. Brązowe medale zdobyło trzech naszych zawodników: Mikołaj Dobrzyński w kata juniorów, Paweł Arczyński w kata masters B oraz Mirosław Kliś w kata masters D. W kata drużynowym brązowy medal zdobyła drużyna kadetek w składzie: Marysia Kliś, Joanna Janota i Kaja Bednarowicz. Na drugim miejscu podium w kata drużynowym seniorek uplasowały się: Wiktoria Olma, Anna Kowalska i Eliza Gaweł.

Sobota stała pod znakiem rywalizacji w konkurencjach kumite. Wysoki poziom sportowy zawodników oraz sprawne prowadzenie walk przez blisko 80 sędziów przyczyniło się do niewielkiej liczby kontuzji. W kumite kobiet, nasze największe pretendentki do medalu, nie zawiodły i pokazały, że mogą powalczyć o medale w zbliżających się Mistrzostwach Świata na Teneryfie. Dorota Banaszczyk (KS Olimp Łódź) wygrała rywalizację w kumite seniorek do 55kg oraz kumite U21 do 55kg, potwierdzając swoją pozycję lidera światowego rankingu. Również mężczyźni pokazali światową klasę. Krzysztof Szewczyk (KS Olimp Łódź) wygrał w dwóch kategoriach wiekowych, udowadniając swoją wyśmienitą formę przed zbliżającym się mundialem. Michał Bąbos (AZS UP Wrocław), brązowy medalista The World Games 2017, zdobył srebrny medal w konkurencji kumite seniorów open.

Polish Open Bielsko-Biała 2017 - 13-15.10.2017 · fot.


W niedzielę równie zacięcie rywalizowały dzieci w konkurencjach kata i kumite. Jedyny złoty medal dla bielskiego Atemi zdobyła Aleksandra Toś w kata dziewcząt 8 lat. Dwa brązowe medale w kata drużynowym do 12. roku życia zdobyły drużyny w składzie: Sara Urbaś, Wiktoria Tekieli, Kinga Ścisłowska oraz Marlena Kępys, Aleksandra Toś, Wiktoria Toś.

- Chcielibyśmy podziękować Gminie Bielsko-Biała za wsparcie naszych zawodów oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do wielkiego sukcesu organizacyjnego, jakim było Polish Open 2017. Dziękujemy przede wszystkim wolontariuszom, rodzicom, kadetom, służbą porządkowym, obsłudze medycznej, lekarzom. Każdemu z osobna składamy serdeczne podziękowania i przekazujemy gratulacje, jakie od wielu zagranicznych ekip otrzymujemy za wspaniałą organizację zawodów - dziękują organizatorzy. - Już teraz zapraszamy wszystkich do Bielska-Białej, w dniach od 5 do 7 października 2018 roku, na 12. edycję Grand Prix Bielska-Białej - Polish Open! - zapraszają.

Polish Open Bielsko-Biała 2017 - 13-15.10.2017 · fot.

BM / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.