Ogoszenia Bielsko-Biaa Ogoszenia Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 listopada 2019
  • dzisiaj, 05:54
  • wyświetleń: 1079

"Mikołaje - Aniołom" - III edycja biegu dla Kulejących Aniołów

W sobotę, 7 grudnia o godzinie 13.00 na ulicach sołectwa Piasek już po raz trzeci przeprowadzony zostanie bieg "Mikołaje - Aniołom". Do udziału zapraszają podopieczni Domu Kulejących Aniołów oraz frontman zespołu Big Cyc - Krzysztof Skiba.

Loading...


W zależności od kondycji, uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 5 lub 10 km. Na dystansie 5 km swoich sił spróbować mogą biegacze, osoby na wózkach inwalidzkich, a także miłośnicy chodzenia z kijami. Z odcinkiem 10 km zmagać się już będą tylko doświadczeni biegacze i osoby uprawiające nordic walking. Każdy z uczestników biegu na starcie otrzyma czerwoną czapkę, która przypominać ma obchody dnia Świętego Mikołaja.

Zarówno start jak i meta biegu zlokalizowane zostaną przed funkcjonującym już prawie dwa lata "Domem Kulejących Aniołów". Dochód z imprezy tym razem przekazany zostanie na zakup samochodu typu bus, który niezbędny jest do bezpiecznego przewozu osób niepełnosprawnych do ośrodka.

Loading...


Podczas biegu ośrodek odwiedzi również Święty Mikołaj. Osoby chętne, by ich dzieciom przekazane zostały prezenty, proszone są o kontakt z organizatorami imprezy. Dla wszystkich dzieci prawdziwy Święty Mikołaj przekazywał będzie drobne podarunki, zaś wszyscy kibice znajdujący się na trasie biegu, będą mogli spotkać Mikołajów z Łąki przekazujących słodycze oraz kwestujących na rzecz "Kulejących Aniołów".

7 grudzień będzie także dniem otwartym "Domu Kulejących Aniołów", gospodarze zapraszają do zobaczenia jak funkcjonuje obiekt niosący pomoc ponad 100 osobom niepełnosprawnym fizycznie i umysłowo. Jak zwykle wszystkich rozgrzejemy muzyką oraz smaczną grochówką przyrządzoną przez strażaków OSP, a także kawą i herbatą po trudach kibicowania zawodnikom na mroźnej trasie biegu. Osoby chętne mogą przynieść słodycze, które pozwolą na uzupełnienie spalonych kalorii biegaczom. Biuro zawodów, szatnia i depozyt w dniu imprezy działać będą na terenie budynku "Kulejących Aniołów" w godzinach 11.00-15.00.

"Mikołaje - Aniołom"


Opłata startowa, która w całości przekazana zostanie na zakup busa, wynosi 20 złotych dla wpłacających za pośrednictwem internetu oraz 30 złotych dla uczestników zgłaszających się w dniu biegu (jeśli wcześniej nie zostanie przekroczony limit 800 uczestników).

Zgłoszenia uczestnictwa w biegu "Mikołaje - Aniołom" dokonywać można tutaj: zapisy.personalbest.pl/bieg-mikolaje-aniolom-v4043.pl.html. Osoby chętne do wsparcia finansowego organizacji biegu "Mikołaje - Aniołom", a także wolontariusze potrzebni do pomocy w dniu imprezy proszeni są o kontakt z osobami reprezentującymi organizatorów tj. Tomasz Bratek nr tel. 609-568-567 i Jacek Kotajny nr tel. 601-514-249.

Organizację Biegu objęło kulinarnym patronatem Ogólnopolskie Stowarzyszenie KUCHARZE BEZ GRANIC. Zapłonie Kulinarny Ogień, w ramach którego 9 kucharzy z całej Polski przygotuje dla biegaczy rozgrzewającą, pikantną zupę gulaszową, hot dogi i hamburgery. Wszystko na żywym ogniu, z naturalnych produktów, w scenerii zimowej aury. - Już dziś ślemy serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy wsparli Kulinarny Ogień podarowanymi produktami. W ten magiczny czas każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem - mówią pracownicy Domu Kulejących Aniołów.

BM, new / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.